Kursy, szkolenia, warsztaty
pokaż wszystkie
Artykuły
pokaż wszystkie

Violetta Wróblewska. Psycholog, terapeuta, psychocoach, trener rozwoju osobistego.

 

Nazywam się Violetta Wróblewska. Specjalizuję się między innymi w pomocy w problemach: komunikacyjnych, zawodowych, małżeńskich, w związku, w relacjach, zdrowotnych o podłożu psychosomatycznym, związanych z mobbingiem, przemocą psychiczną, z byciem DDA, jak również w radzeniu sobie ze stresem, negatywnymi emocjami, kryzysami życiowymi, lękiem, wewnętrznymi konfliktami.Zapraszam osoby zmagające się z depresją, samotnością, obniżonym nastrojem, dolegliwościami psychosomatycznymi, pracoholizmem, wypaleniem zawodowym, jak również z poczuciem braku sensu życia i z niskim poczuciem własnej wartości. Wspieram i pomagam: osobom, które kroczą własną ścieżkę rozwoju osobistego i duchowego, i z tego powodu spotykają się z niezrozumieniem, przemocą psychiczną i prześladowaniem ze strony otoczenia i bliskich osób; kobietom i mężczyznom, którzy chcą czegoś więcej od swojego życia - żyć odważnie, iść ciągle do przodu w swoim rozwoju osobistym i duchowym, sięgać po to, czego pragnie serce i dusza.

 

Przeprowadziłam około 2550 godzin sesji terapeutycznych i konsultacji psychologicznych oraz sesji psychocoachingowych w ciągu ostatnich dziewięciu lat. Opinie niektórych moich Klientów są dostępne w zakładce:http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?referencje,5.

 

Moimi klientami są kobiety i mężczyźni, w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Francji, Belgii, Czech i Hiszpanii. 

 

To co Klienci najbardziej sobie cenią w spotkaniach ze mną to przede wszystkim: umiejętność stworzenia ciepłej, przyjaznej atmosfery, zachęcającej do otwarcia się i mówienia o bardzo trudnych tematach i o problemach; umięjętność słuchania, współodczuwania i zrozumienia drugiego człowieka; indywidualne podejście do każdego człowieka i mocne zaangażowanie się w niesienie pomocy psychologicznej i duchowej; spokój, życzliwość i serdeczność oraz interdyscyplinarną wiedzę (psychologiczną, terapeutyczną, duchową, medyczną w zakresie medycyny prewencyjnej, chińskiej i niekonwencjonalnej oraz zdrowego odżywiania się, z  zakresu psychologii biznesu i inną); holistyczne (całościowe) podejście do Klienta, uwzględniające jego sferę umysłową, poznawczą, emocjonalną, cielesną i duchową; kilkuletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. 

 

Zapewniam moim Klientom serdeczną, pełną zrozumienia i wsparcia relację. Troszcząc się o Klienta, uczę Go troszczyć się o siebie. Budując z nim więź, uczę Go budować więź z innymi. Słuchając go uważnie, uczę Go słuchać innych. Przejawiając nadzieję i wiarę w zasoby Klienta, zachęcam Go do docenienia swoich możliwości.

Moi Klienci potrzebują zróżnicowanej terapii, gdyż każdy z nich jest inny, a zarazem wyjątkowy. Cechuje mnie odwaga i duża elastyczność w podejściu do terapii, gdyż zawsze na pierwszym miejscu biorę pod uwagę potrzeby i możliwości Klienta. Zapewniam Klientom otwarty stosunek do wszystkich ich doświadczeń, nawet tych których się obawiają i wstydzą, a które hamują ich rozwój i w ten sposób zachęcam ich, aby byli autentyczni. 

 

Kieruję się takim mottoNajpierw Klient, potem metoda i teoria. Jestem zawsze otwarta na informacje zwrotne od Klientów. Jedni potrzebują spotkań co tydzień, inni co 2 tygodnie (po 2 godziny), a jeszcze inni co miesiąc (po 2 godziny). Również długość sesji jest zróżnicowana. Od 75 minut do 2 godzin. Po latach doświadczeń uważam, że sesja psychologiczna czy terapeutyczna powinna trwać minimum i tak optymalnie - 75 lub 85 minut, aby Klient poczuł się dobrze zaopiekowany, szczególnie kiedy większość moich Klientów dojeżdza do mnie spoza Warszawy lub odległych dzielnic Warszawy.  

 

Do każdego Klienta podchodzę w zróżnicowany sposób, biorąc pod uwagę to wszystko, co pozwala mu wzrastać i iść we właściwą dla siebie stronę. Gdyż wyznaję zasadę, że nie ma uniwersalnych metod, technik i modeli terapeutycznych, sposobów pracy i wzorców sesji. W swojej pracy terapeutycznej stosuję szeroki wachlarz metod, technik, narządzi i sposobów pracy. Zachęcam Cię do zapoznania się z nimi. Informacje o nich znajdziesz na stronie: http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?http-wwwpsychologwarszawabizpl-metody-narzedzia-i-sposoby-pracy-z-klientami-17,17 Cieszę się, że coraz więcej osób jest zainteresowanych rozwojem i wglądem w siebie. I włączeniem wiedzy z terapii we własne działaniach w realnych kontaktach z ludźmi.

 

W swojej pracy preferuję wysoce skuteczną i trwałą Terapię psychomedduchową, która integruje w sobie eklektyzm wszystkich najważniejszych i najbardziej skutecznych, dotychczasowych metod terapeutycznych oraz najnowsze osiągnięcia naukowe w zakresie pomagania człowiekowi i gwarantuje indywidualne podejście do każdego Klienta, uwzględniające jego rozwój w aspekcie fizycznym, psychoemocjonalnym, duchowym i społecznym. Więcej szczegółów na jej temat znajdziesz na stronie:http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?terapia-psychomedduchowa-i-jej-wysoka-skutecznosc-i-trwalosc,10 

 

Pracuję również w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Tutaj znajdziesz szczegóły na jej temat:http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?terapia-skoncentrowana-na-rozwiazaniach,9 

 

Polecam także Uzdrawiającą terapię redukującą stres i podnoszącą poziom energii w cielehttp://www.psychologwarszawa.biz.pl/?uzdrawiajaca-terapia-redukujaca-stres,11

 

Już przeszło 19 lat (obecnie mam 49 lat) pracuję nad swoim rozwojem osobistym i duchowym, odbyłam 40 godzin terapii własnej. Przez wiele lat uczyłam się rozpoznawać swoje potrzeby i zmieniałam swoje życie na lepsze poprzez różne działania, między innymi: psychologiczną pracę nad sobą, taniec, medytację, jogę, zmianę żywienia.

 

Pasjonuje się tematyką zdrowia psychicznego i fizycznego, rozwoju osobistego i duchowego. Jestem eksploratorką i popularyzatorką zdrowych stylów życia. Pragnę rozwijać to, co nazwałam psychomedduchowością, czyli wykorzystanie  indywidualnych doświadczeń życiowych ludzi, wiedzy i osiągnięć naukowych z zakresu psychologii, duchowości i medycyny w prowadzeniu lepszego życia i osiąganiu spokoju wewnętrznego. Znajduję się w gronie członków Oxford Encyclopedia (edycja 2016). Współpracuję z mediami (telewizja, radio, prasa, Internet), komentuję  głównie kwestie psychologii i zdrowia (http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?media,6).

 

Jestem autorką trzech książek. Pierwsza nosi tytuł "Życie i zdrowie masz tylko jedno". Druga to autocoaching życiowy pt. "Studium sztuki lepszego życia". I trzecia książka wydana w języku angielskim "You have only one life and one health". Więcej szczegółów na temat książek znajdziesz na: http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazka-i-ebook-violetty-wroblewskiej,21. Zachęcam Cię do zapoznania się z opiniami o książce dostępnymi na różnych stronach internetowych oraz ze szczerymi wypowiedziami niektórych moich klientów, którym w codziennym życiu towarzyszy książka „Życie i zdrowie masz tylko jedno”. Ilu Klientów, tyle możliwości wykorzystania (w codziennym życiu) zawartych w książce cytatów, historyjek, głębokich prawd życiowych, zasobów wiedzy i mądrości. Przekonaj się sam, jakie korzyści można odnieść, dzięki zapoznaniu się z książką i wdrożeniu w swoje życie zawartych w niej recept, mądrości i prawd życiowych http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

 

Zapraszam Cię serdecznie na swojego BLOGA psychologiczno-duchowo-podróżniczego: http://violettawroblewska.com , który poszerza treści zawarte w powyższych książkach.

 

Zapraszam Cię również do swoich Znajomych na FACEBOOKU: https://www.facebook.com/terapeutaursynow/?epa=SEARCH_BOX

 

Jestem w związku małżeńskim od 24 lat i mamą 19 letniego syna. Jestem miłośniczką tańca brzucha, natury, jogi kręgosłupa, medytacji, twórczego gotowania, domowych ogródków na parapecie oraz książki psychologicznej i duchowej. 

 

Odbyłam staż w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Od dziewięciu lat pracuję w firmie Usługi Psychologiczne, Terapia "Kreacja Życia" jako psycholog, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka i psychocoach. Prowadzę również warsztaty rozwojowe. Ponadto od dziewięciu lat jestem nauczycielem akademickim (przez 3 lata byłam adiunktem) w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie (znajduje się ona w czołówce niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce). Jestem pracownikiem Zakładu Zarządzania Zasobami Ludzkimi http://www.warszawa.san.edu.pl/uczelnia/struktura-san-warszawa/wydzialy-i-instytuty-naukowe#content. A tu jeszcze jeden link, gdzie warto zajrzeć: https://warszawa.san.edu.pl/oferta/studia-i-stopnia/zarzadzanie/o-kierunku

 

Prowadziłam lub prowadzę wykłady, ćwiczenia lub treningi z psychologii, psychologii zarządzania, komunikacji w biznesie, zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii umiejętności menedżerskich, budowania zespołów pracowniczych, trening rozwiązywania konfliktu i mediacji, trening stylów kierowania i umiejętności przywódczych oraz seminarium dyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ponadto za sobą mam wiele lat pracy zawodowej na stanowiskach samodzielnych i kierowniczych w średnich i dużych firmach, w tym w koncernach międzynarodowych, dzięki temu rozumiem specyfikę i atmosferę pracy korporacyjnej i w biznesie.

 

Łączę w swojej pracy interdyscyplinarną wiedzę i doświadczenie. Jestem mgr psychologii (WSFiZ) i mgr kierunku ekonomiczno-społecznego (Szkoła Główna Handlowa) oraz doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu (Szkoła Główna Handlowa).

 • Ukończyłam kurs podstawowy i zaawansowany Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach obejmujący terapię dzieci, młodzieży i dorosłych w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
 • Ukończyłam Roczne Studium Psychologicznej Pracy z Grupami i Organizacjami w Ośrodku Psychoterapeutyczno-Szkoleniowym Poza Centrum przy Polskim Stowarzyszeniu Psychoterapetów i Trenerów Psychologii Procesu.
 • Ponadto szkoliłam się z Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga) w ramach siedmiomiesięcznego Programu Rozwoju dla Pokoju „Ambasadorzy Empatii”, mającego na celu budowanie pokoju i wspieranie porozumienia pomiędzy ludźmi, organizowanego przez „Dojrzewalnię Róż”.
 • Uczestniczyłam w 5-dniowym treningu interpersonalnym organizowanym przez SPCH.
 • Uczestniczyłam w 3-dniowym psychologicznym treningu otwarcia organizowanym przez SPCH.
 • Przez pół roku byłam uczestnikiem Studium Psychoterapii organizowanym przez SPCH.
 • Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach naukowych na temat stresu i radzenia sobie z nim, rozwoju osobistego i zdrowego stylu życia
 • Doskonaliłam swoje umiejętności na kursach i warsztatach miedzy innymi z:
  • terapii uzależnień w nurcie TSR,
  • pracy z młodzieżą w nurcie TSR i wykorzystania TSR w relacji,
  • coachingu,
  • kreatywnego myślenia i pisania,
  • sztuki prezentacji i autoprezentacji,
  • komunikacji,
  • asertywności pracowniczej,
  • programu wspierania pracowników,
  • menadżerskich umiejętności społecznych,
  • umiejętności trenera szkoleń grupowych,
  • mediacji opartej na Porozumieniu bez Przemocy,
  • technik relaksu,
  • Porozumienia Bez Przemocy,
  • umiejętności wychowawczych.

Prowadziłam zajęcia warsztatowe z:

 • kierowania zachowaniami w organizacji i psychologicznych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi z uwzględnieniem metod radzenia sobie ze stresem dla różnych grup zawodowych m.in. pracowników stołecznej policji
 • podstaw komunikacji interpersonalnej dla słuchaczy studiów podyplomowych PR, ZZL
 • doradztwa zawodowego na kilku warszawskich uczelniach jak również wykłady z radzenia sobie ze stresem i zdrowego odżywiania na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
 • kreowania życia zawodowego na własnych warunkach na festiwalach "Progressteron" i "Babskie Lato" oraz w ramch firmy "Kreacja Życia"

Jestem autorką artykułów w wielu czasopismach i książkach naukowych między innymi na temat:

 • sposobów radzenia sobie ze stresem
 • rozwoju zasobów osobistych
 • zdrowego odżywiania
 • zdrowego stylu życia.

Nagrałam porady dla portalu www.kadry.tv na temat radzenia sobie ze stresem i siły pozytywnego myślenia.

 

 W pracy przestrzegam zasad etycznych znajdujących się w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa

Respektuję podstawowe wartości, zwłaszcza godność osoby ludzkiej, podmiotowość i autonomię człowieka i jego prawo nieskrępowanego rozwoju. Uznaję prawo każdego człowieka do kierowania się własnym systemem wartości, dokonywania własnych wyborów, jak również prawo do intymności. Przestrzegam zasad etycznych w życiu prywatnym. Dbam o stały rozwój osobisty i zawodowy. Przestrzegam tajemnicy zawodowej. Ujawnienie wiadomości objętych tajemnicą zawodową może nastąpić jedynie wtedy, gdy poważnie zagrożone jest bezpieczeństwo klienta lub innych osób.

 

W pracy z Klientem zależy mi:

- na skutecznym doborze takich metod i sposobów pracy, które w danym momencie pracy terapeutycznej najlepiej odpowiadają na potrzeby Klienta i wyzwalają w nim naturalną zdolność do zmiany i rozwiązywania swoich problemów,

- na zbudowaniu z nim autentycznej więzi, opartej na empatycznym przeżywaniu jego świata,

- na wzbogacaniu modelu świata Klienta,

- na byciu otwartą na oczekiwania Klienta związane z procesem terapii,

- na wzmacnianiu Klienta i nie unikaniu jego problemów egzystencjalnych czy natury duchowej,

- na budowaniu nadziei i uruchamianiu wewnętrznych zasobów Klienta, rozwojowi jego wglądu w siebie tak, aby mógł stopniowo uzdrawiać siebie,

- na zapewnieniu Klientowi poczucia bezpieczeństwa, aby miał on pewność, że przyjmuję go z jego wszystkimi trudnymi i wstydliwymi dla niego doświadczeniami życiowymi,

- na maksymalnej poprawie jego zdrowia psychicznego, co zawsze pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne,

- na określenie celu i kierunku wspólnej pracy stąd zawsze traktuję rozmowę z klientem jako szczególnie ważną, nie towarzyszy jej pośpiech,

- na stworzeniu ciepłej, akceptującej i pełnej szacunku atmosfery, sprzyjającej uczeniu się,

- na delikatnym postępowaniu wynikającym z mojej dużej wrażliwości i troski,

- aby Klient stawał się coraz bardziej sobą, czyli odkrywał swoją niepowtarzalną ludzką naturę i włączył nowe rozumienie rzeczy zarówno do własnego wnętrza, jak i na poziom swojego cielesnego funkcjonowania, a nie tylko intelektualnego, aby coraz więcej nieświadomych motywów jego postępowania, zachowania stało się dla niego świadomymi,

- aby uwolnił się od możliwie największej ilości nawykowych i uwarunkowanych reakcji lękowych,

- aby uzyskał pełny wgląd w siebie i dzięki temu zmienił percepcję siebie i swojego otoczenia oraz zaczął  działać w lepszy dla siebie sposób,

- na jego rozwoju, aby było w nim więcej zadowolenia i wewnętrznej radości z życia,

- wielu Klientów ma symptomy, które umiejscawiają się pomiędzy różnymi chorobami psychicznymi lub stanowią mieszankę symptomów wielu chorób. Ważna jest dla mnie elastyczność i indywidualizacja pracy. Pracuję nad konkretnymi objawami psychosomatycznymi i nad unikatowymi doświadczeniami, na które skarży się Klient, aby on sam mógł zrozumieć swoje zachowanie,

- na szczerości, skuteczności i odpowiedzialności. Stąd nie podejmuję się terapii z nałogu narkotykowego,  bordeline, schizofrenii, paranoi, psychotyzmu, osób z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego,

- na stworzeniu środowiska pracy z Klientem pozbawionego presji na wyniki, w którym będzie On odczuwał pełną akceptację, szacunek, zrozumienie i wsparcie,

- na wielotorowym podejściu do Klienta przez pryzmat jego potrzeb i wyjątkowości jako człowieka, a nie jednotorowe przez pryzmat danej szkoły czy nurtu terapeutycznego. Mój sposób postrzegania Klienta i Jego świata jest wieloaspektowy,

- na maksymalizowaniu moich możliwości pomocy Klientowi. Stąd wyznaję zasadę: „Jeśli chcesz być jak najbardziej przydatnym dla swoich Klientów terapeutą, to poświęć każdego dnia na odpoczynek i indywidualną pracę nad sobą tyle czasu, ile poświęcasz swoim Klientom. Wzrost nie powinien mieć dla Ciebie swoich granic. Wciąż  się zmieniaj i ucz”.

Niektóre osoby, które do mnie trafiły, uczęszczały wcześniej na psychoterapie i były z nich zadowolone. Przybyły do mnie, bo pojawiły się nowe problemy lub powróciły stare. Ale miałam też okazję pomagać osobom po mało skutecznych, jak same to określały, kosztownych, sztampowych, wieloletnich psychoterapiach. Przerobiły wszystko, miały wgląd w siebie, ale w ich życiu nic nie zmieniło się. Miałam też kilku klientów, którzy przyjeżdżali  do mnie spod Warszawy, regularnie co tydzień i jechali dość często 2 godziny w jedną stronę. To był dla mnie wystarczający dowód na to, że to co proponuję jest przydatne, dobre i skuteczne. 

 

Większość moich klientów to studenci, właściciele firm oraz osoby pracujące w administracji, szkolnictwie, służbie zdrowia i korporacjach zajmujące samodzielne, asystenckie i kierownicze stanowiska.

Jestem w stanie każdemu pomóc na tyle, na ile dana osoba sama chce też sobie pomóc.

 

Zanim zdecydujesz się na terapię u mnie odpowiedź sobie na kilka pytań:

 1. Czy chciałbyś powierzyć terapeucie swoje najbardziej osobiste sprawy? Czy na sesji chcesz mieć przed sobą  terapeutę – człowieka, który jest wrażliwy, empatyczny, potrafi zbudować z Tobą więź, ma otwarte serce, jest autentyczny?
 2. Czy chcesz być indywidualnie traktowany przez terapeutę jako człowiek ze swoimi myślami, emocjami, wartościami, przekonaniami, relacjami, doświadczeniami życiowymi i aspektem cielesnym? 
 3. Czy chcesz mieć terapeutę, którego możesz zapytać o jego doświadczenia życiowe i nie otrzymasz odpowiedzi, że chce pozostać „pustym ekranem” dla dobra terapii i nic Ci nie ujawni, a Ty tylko chciałeś pogłębić z nim więź, dowiadując się czegoś o nim?
 4. Czy chcesz mieć terapeutę, który w swojej pracy terapeutycznej, bierze pod uwagę jak najwięcej aspektów związanych z byciem człowiekiem i stara się je zrozumieć i zgłębić, jak również dostrzega Twoje bogactwo wewnętrzne i złożoność Twojej psychiki?
 5. Czy chcesz mieć terapeutę, który nie  wykazuje bardzo mocnej tendencji, aby nadmiernie skupiać się na przeszłości i wyjaśniać całe Twoje życie przez pryzmat nieszczęśliwego dzieciństwa?
 6. Czy chcesz mieć terapeutę, który jest otwarty na propozycje Klienta co do formuły sesji?
 7. Czy chcesz mieć terapeutę, który potrafił sobie niejednokrotnie sam pomóc w najtrudniejszych dla niego kwestiach, problemach i dolegliwościach, bo jest poszukujący i twórczy w swoim działaniu?

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałeś "Tak" to zapraszam Cię na pierwsze spotkanie, abyś się mógł przekonać, że rzeczywiście tak jest. 

A na koniec informacji o mnie...http://www.slowopodlasia.pl/wiadomosci/683,zmiany-w-zyciu-rozpocznijmy-od-siebie